مقالات

کاربرد تلفن صنعتی در کارخانجات و مراکز تولیدی چیست؟

ارتباطی ایمن و باکیفیت در سازمان‌ها با استفاده از تلفن‌های صنعتی

یکی از پیشرفت‌های مهم در حوزه ارتباطی استفاده از تلفن‌های صنعتی تحت شبکه و جایگزین‌شدن آن‌ها با سیستم‌های آنالوگ است. این سیستم‌ها بر اساس تکنولوژی VoIP عمل کرده و صدا را در بستر اینترنت به‌صورت مستقیم و با بالاترین کیفیت منتقل می‌کنند. با توجه به مزایای این سیستم پیجینگ ارتباطی، کاربرد تلفن صنعتی در سازمان‌ها و مکان‌های شلوغ بیشتر است و از آن‌ها می‌توان در سازمان‌‌ها برای اهداف متعددی به‌منظور کنترل و مدیریت تماس‌ها، پیام‌های صوتی و برگزاری جلسات تصویری استفاده کرد. یکی از مهمترین موارد استفاده در پیجینگ  کارخانه و نیز سیستم پیجینگ بیمارستان است.

تلفن‌های صنعتی

آشنایی با انواع تلفن‌ها صنعتی؛ راهی برای شناخت کاربردهای آن

برای آشنایی با کاربرد تلفن صنعتی در صنایع مختلف، باید در ابتدا با انواع آن آشنا شد. تلفن‌های صنعتی متناسب با نوع خود، کاربردهای مختلفی دارند و از آن‌ها برای اهداف مختلفی استفاده می‌شود. این وسایل ارتباطی پیشرفته، بسیاری از هزینه‌های سازمان‌ها را کاهش می‌دهند و با امنیت بالای خود، ارتباطی مطمئن را برای آن‌ها فراهم می‌کنند. در ادامه به انواع تلفن‌های صنعتی و کاربردهای آن‌ها می‌پردازیم.

تلفن‌های صنعتی مدیریتی؛ مناسب‌ترین وسیله برای ارتباط مدیران عالی

تلفن‌های IP یک ابزار ارتباطی مناسب برای مدیران عامل شرکت‌ها، اعضای هیئت‌مدیره و معاونان ارشد سازمان‌ها و شرکت‌ها به‌شمار می‌روند که با دارابودن ویژگی‌هایی مانند صفحه‌نمایش بزرگ، برقراری هم‌زمان چندین تماس، امکان انتقال تماس، پشتیبانی از خطوط مختلف، مجهز به بلندگو و استفاده از امکانات قابل‌برنامه‌ریزی آن، کاربرد تلفن صنعتی برای مدیران را افزایش می‌دهد.

تلفن‌های صنعتی مدیریتی

تلفن‌های صنعتی مدیران اجرایی

کاربرد تلفن صنعتی برای مدیران میانی با مدیران عالی متفاوت است. این مدیران برای برنامه‌ریزی و هماهنگی تماس‌های روزانه ورودی خود، می‌توانند از امکانات هماهنگی تلفنی چندجانبه، تماس‌های سه‌طرفه، اتصال تلفن به بلندگو، امکان اتصال هدست و اضافه‌کردن دکمه‌های کاربری Extension Module)) برای مدیریت بهتر تماس‌های خود استفاده کنند.

تلفن‌های صنعتی کارشناسی؛ سیستم ارتباطی کم‌هزینه شرکت‌ها

کاربرد تلفن صنعتی برای کارشناسان سازمان‌ها، کاهش هزینه‌های تماس سازمان است. این سیستم ارتباطی امکانات کمتری نسبت به سیستم‌های قبل داشته و به همین دلیل مقرون‌به‌صرفه‌تر است. با توجه به تماس‌های ورودی و خروجی کم کارشناسان در شرکت‌ها، انتخاب درست تلفن‌های صنعتی برای آن‌ها، هزینه شبکه  IP Telephony سازمان‌ها را کاهش می‌دهد.

کاربرد تلفن صنعتی

تلفن‌های صنعتی ATA؛ آسان و کم‌دردسر

تلفن‌های تحت شبکه ATA با محدودیت‌های بالای خود برای افرادی در سازمان‌ها به‌کار می‌روند که نیاز کمی به تلفن دارند. کاربرد تلفن صنعتی ATA در نگهداری و پشتیبانی آن‌ها بوده که دردسر زیادی ندارد و استفاده از آن‌ها بسیار راحت است. به همین دلیل خرید پیجینگ برای شرکت‌ها و سازمان‌ها انتخاب اول آن‌ها به‌منظور ارتقای ارتباطات آن‌ها به‌شمار می‌رود.

کاربرد تلفن صنعتی سالن‌های تولید و آزاد به شرایط مصرف‌کننده بستگی دارد

نوع دیگری از تلفن‌های صنعتی که کاربرد خاص خود را دارند، تلفن‌های سالن‌های تولید و آزاد است. این تلفن‌ها در محیط‌های کارگاهی و صنعتی با ابزارآلات متعدد کاربرد دارند و نوع کاربرد آن‌ها و قیمت خریدشان، به انتخاب‌های مشتریان بستگی دارد که کدام یک از امکانات را انتخاب کند.

تلفن‌های صنعتی بی‌سیم کاربرد زیادی در سرعت انتقال پیام دارند

تلفن‌های صنعتی بی‌سیم با روش‌های مختلف اتصال خود، کاربردهای بالایی را ارائه می‌دهند. این وسایل از طریق شبکه وای‌فای، تلفن‌های سنتی Cordless و شبکه دکت (Dect) متصل می‌شوند. این سیستم‌های ارتباطی با فرستنده و گیرنده‌های قوی خود، در ایجاد ارتباطی ایمن و سریع نقش مهمی دارند.

کاربرد تلفن صنعتی

کاربرد بیشتر تلفن صنعتی در مقایسه با تلفن آنالوگ

تلفن‌های صنعتی نوعی از تلفن‌های تحت شبکه VoIP (Voice over Internet Protocol) است که صدا در بستر آی پی و از طریق فایل‌های بسته‌بندی شده منتقل می‌شود. این تلفن‌ها در مقایسه با تلفن‌های آنالوگ که از شبکه‌های تلفن سوئیچینگ برای انتقال صدا استفاده می‌کنند، کیفیت بالاتری داشته و در مراکز شلوغ کاربرد بالاتری دارد. در ادامه به مهم‌ترین کاربردهای تلفن صنعتی نسبت به تلفن آنالوگ می‌پردازیم.

تلفن‌های صنعتی؛ بهترین راه ارتباطی برای محیط‌های نامناسب

مزیت‌های تلفن صنعتی استفاده از آن را در مکان‌هایی که شرایط محیطی نامناسبی دارند، به گزینه‌ای مناسب‌تر تبدیل می‌کند. استفاده از استانداردهای جهانی IP67 و IP68 این تلفن‌ها را به وسیله‌ای باکیفیت تبدیل می‌کند و مقاومت بالای آن‌ها در برابر عوامل محیطی استفاده از آن را در تونل‌های زیرزمینی، مراکز پالایشی و پردازش مواد شیمیایی، استخراج معادن و … بسیار رایج کرده است.

برای برقراری ارتباطات اضطراری از تلفن صنعتی استفاده می‌شود

کیفیت و کاربرد بالای تلفن صنعتی و ارتباط سریع آن باعث استفاده از این وسیله در مکان‌های عمومی برای شرایط اضطراری می‌شود. مزایای تلفن صنعتی امکان برنامه‌ریزی آن‌ها برای ارتباط سریع و بدون هزینه را در شرایط اضطراری به مراکزی مانند اورژانس، آتش‌نشانی و پلیس فراهم می‌کند. این وسایل ارتباطی در بسیاری از کشورها در متروها، تونل‌های بزرگ خیابانی، سواحل و … برای گزارش تصادفات و موارد اضطراری استفاده می‌شوند.

برقراری ارتباطات اضطراری با تلفن صنعتی

دسترسی به اطلاعات عمومی با استفاده از تلفن صنعتی

خرید تلفن صنعتی برای مراکز عمومی به صنعت توریسم نیز کمک می‌کند. کشورها با استفاده از این نوع تلفن‌ها و نصب آن‌ها در مراکز عمومی خود، امکان دسترسی توریست‌ها و مسافران را به شماره‌های اضطراری و یا مکان‌های خاص مانند کتابخانه، فروشگاه، مراکز تجاری معروف، سالن‌های تئاتر و سینما، بیمارستان‌ها و … را فراهم کرده و به گسترش صنعت توریسم کمک می‌کنند.

کیفیت بالای صدای تلفن‌های صنعتی

یکی از مزایای تلفن صنعتی که باعث افزایش کاربرد آن شده است، کیفیت بالای صدای آن است که در محیط‌های شلوغی مانند بزرگراه‌ها که صدا به صدا نمی‌رسد، صدا در این دستگاه‌ها باکیفیت بالا و با وضوح زیادی منتقل می‌شود.

بهترین تلفن‌های صنعتی را از جوان پردازش بخواهید

کاربرد تلفن صنعتی در سازمان‌های بزرگ و ایمنی و سرعت انتقال بالای آن‌ها، این سیستم‌های ارتباطی را به جایگزینی مناسب برای تلفن‌های آنالوگ تبدیل کرده است. به دلیل مزایا و کاربردهای بالای این سیستم‌ها، مراکز متعددی به تولید و نصب تلفن‌های صنعتی فعالیت دارند.

شرکت جوان پردازش به‌عنوان یکی از بهترین شرکت‌های دانش‌بنیان، در زمینه تولید، نصب و مونتاژ پروتکل‌های VoIP فعالیت دارد. مجموعه ما با برخورداری از به‌روزترین تکنولوژی روز دنیا، امکانات متعددی را در اختیار مشتریان برای استفاده از تلفن‌های صنعتی قرار می‌دهد. بلندگو و مرکز تحت شبکه، هود و پایه، اینترکام و تلفن صنعتی تحت شبکه از جمله محصولاتی است که ما در جوان پردازش به مشتریان عرضه می‌کنیم.  شما می‌توانید برای خرید تلفن‌های تحت شبکه برای سازمان خود، با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول

مزیت تلفن صنعتی چیست؟

کیفیت و کاربرد بالای تلفن صنعتی و ارتباط سریع آن باعث استفاده از این وسیله در مکان‌های عمومی برای شرایط اضطراری می‌شود.

کیفیت صدای تلفن صنعتی چگونه است؟

از مزایای تلفن صنعتی که باعث افزایش کاربرد آن شده است، کیفیت بالای صدای آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *