سیستم
پیجینگ بیمارستانی

پیجینگ بیمارستانی
راهنمای سیستم پیجینگ بیمارستانی و مراکز درمانی جوان پردازش

پیجینگ بیمارستانی چیست؟

سیستم صدا برای بیمارستان

آشنایی با پیجینگ مراکز درمانی

پیجینگ‌های بیمارستانی، در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته‌اند. این سیستم‌ها اکنون بسیار کارآمدتر از گذشته شده‌اند و کمتر دچار اختلال می‌شوند. سیستم‌های قدیمی پیجینگ مراکز درمانی، موجب سلب آسایش بیماران می‌شدند، اما سیستم‌های پیجینگ تحت شبکه (پیجینگ IP)، از سیستم‌های ارتباطی بی‌صدا بهره می‌برند و حریم خصوصی بیماران را حفظ می‌کنند. همچنین استفاده از فناوری‌های جدید در این سیستم‌های نوین موجب شده‌ است که ارتباط بین پرستاران، پزشکان، کارکنان و بیماران، بهبود پیدا کند و مراقبت از بیماران، اثربخشی بیشتری داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این سیستم‌های پیجینگ پیشرفته صحبت کنیم.

سیستم پیجینگ مراکز درمانی چیست؟

این سیستم یک راه‌حل پیام‌رسانی تحت شبکه است که ارتباط بین بخش‌های مختلف مراکز درمانی را برای اعلان‌ها و هشدارهای مختلف در شرایط عادی و اضطراری فراهم می‌کند. سیستم پیجینگ مراکز درمانی تحت شبکه، موجب می‌شود که خدمات بهتر و سریع‌تری به بیماران ارائه و در موقعیت‌های حساس، اقدامات لازم و به‌موقع انجام شود. امروزه سیستم پیجینگ بیمارستانی به صورت یکپارچه است و امکان ارتباط با بیماران نیز در آن پیش‌بینی شده تا پرستاران و پزشکان بتوانند به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

راهنمای سیستم پیجینگ بیمارستانی و مراکز درمانی جوان پردازش

کاربرد سیستم پیجینگ مراکز درمانی چیست؟

سیستم پیجینگ تحت شبکه برای مراکز درمانی، می‌تواند بسیار مفید باشد. این سیستم‌ امکاناتی مانند اعلان، زمان‌بندی صوتی، امنیت محل و نظارت بر بیمار را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. سیستم پیجینگ مراکز درمانی، کاربردهای متعددی در صنعت پزشکی و درمانی دارد که اصلی‌ترین آن، بیمارستان‌ها هستند. این سیستم، قادر است تا به طیف گسترده‌ای از افرادی که در بیمارستان‌ها حضور دارند، خدمات ارائه دهد و بسیاری از فرآیندها را تسهیل کند. از کاربردهای دیگر آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کلینیک‌ها
 • درمانگاه‌ها
 • داروخانه‌ها

اجزای تشکیل‌دهنده پیجینگ مراکز درمانی چیست؟

سیستم پیجینگ بیمارستانی از اجزای مختلفی تشکیل شده‌ است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

اینترکام

اینترکام‌های تحت شبکه به‌عنوان یک کلاینت با پشتیبانی فناوری VOIP در شبکه‌های SIP عمل می‌کنند و امکان برقراری ارتباط و تماس با هر نوع رجیستری دیگر در شبکه را دارند. قابلیت تعریف مشترک SIP و رجیستر شدن، امکان برقراری و قطع تماس از طریق وب، قابلیت تنظیمات administrator دستگاه از جمله تغییر آدرس IPv4 و امکان تنظیمات کیفیت صدای دستگاه، از ویژگی‌های اینترکام‌های IP است. این محصول در مدل‌های مختلفی عرضه می‌شود. از جمله مدل دارای هندی و صفحه کلید برای شماره‌گیری، مدل تک دکمه و دو دکمه برای پیجینگ و مدل دارای صفحه لمسی.

از کاربرد اینترکام تحت شبکه در سیستم پیجینگ مراکز درمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اتاق‌های عمل
 • بخش مراقبت‌های ویژه
 • ایستگاه پرستاری
 • اتاق بیمار
 • اتاق پزشک
 • بخش بستری بیماران

اسپیکر

اسپیکرهایی که در سیستم‌های پیجینگ بیمارستانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، دو دسته هستند. دسته اول، آمپلی‌فایر داخلی ندارند و باید به آمپلی‌فایر بیرونی متصل شوند و دسته دوم، اسپیکرهایی هستند که در داخل خود، آمپلی‌فایر دارند و می‌توان آن‌ها را به صورت مستقیم و خیلی راحت به شبکه وصل کرد. اسپیکرهایی که برای سیستم صوتی بیمارستان بکار می‌روند، ممکن است از نوع سقفی، دیواری، فضای باز و غیره باشند.

میکروفن

یکی دیگر از اجزای سیستم پیجینگ مراکز درمانی، میکروفن است. مدل‌های مختلفی از میکروفن برای این سیستم مورد استفاده قرار می‌گیرند که ممکن است بی‌سیم یا باسیم باشند. همچنین بسته به مدل آن‌ها، می‌توانند قابلیت‌هایی چون ورودی فلش، ورودی AUX، ولوم کنترل صدا و … را داشته باشند.

آمپلی‌فایر

آمپلی‌فایر وظیفه دارد که سیگنال‌های صدا را تقویت کند و آن‌ها را به اسپیکرهای بدون آمپلی‌فایر داخلی ارسال کند. انتخاب آمپلی‌فایر مناسب برای سیستم پیجینگ بیمارستانی، بستگی به تعداد اسپیکرهای نصب شده در مرکز درمانی دارد.

صفحه نمایش کریدوری

از این صفحات برای نمایش اعلان‌های مختلف، ساعت، تاریخ، راهنمای مراجعین و غیره استفاده می‌شود. صفحه نمایش کریدوری، می‌تواند به صورت LCD باشد یا از LED ساخته شده باشد.

سیستم احضار پرستار یا Nursecall

دستگاهی زیر تخت بیمار است که به همراه یک دکمه فشاری نصب گردیده و بیمار می تواند با فشردن دکمه پرستار را پیچ (اعلان) کند و پرستار در صفحه مانیتورینگ خودش متوجه درخواست بیمار از تخت و اتاق مورد نظر میشود.

انواع سیستم احضار پرستاری:

تک دکمه:

این محصول در دو مدل تک دکمه و دو دکمه عرضه میشود که در مدل تک دکمه فقط با یکبار فشردن دکمه و بدون صحبت کردن بیمار، پرستار احضار میشود.

دو دکمه:

در حالت دو دکمه علاوه بر دکمه توضیح داده شده یک دکمه برای برقراری تماس و صحبت با پرستار در نظر گرفته شده است که بیمار درخواستش رو به پرستار اعلام می کند.

مزایای استفاده از سیستم پیجینگ مراکز درمانی چیست؟

بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی مکان‌های شلوغی هستند که روزانه صدها کارمند، پزشک، پرستار، بیمار و … در آن رفت‌وآمد می‌کنند. به همین دلیل مهم است که کارکنان مراکز درمانی از سیستم پیجینگی استفاده کنند که ارتباطات شفاف و هوشمندانه را امکان‌پذیر کند. وقتی سیستم پیجینگ مراکز درمانی تحت شبکه، مورد استفاده قرار می‌گیرد، مزایای زیادی به همراه دارد که در ادامه به برخی از آن‌ه اشاره می‌کنیم.

 • در بخش پذیرش و میز ورودی، این سیستم می‌تواند به کارکنان کمک کند تا از راه دور با هم ارتباط برقرار کنند و نیاز به ارتباط چهره‌به‌چهره را کاهش دهند.
 • اینترکام‌های IP و بلندگوها در درها و ورودی‌‌ها، امکان ارتباط با بیماران و ملاقات‌کنندگان را قبل از پذیرش آن‌ها در مرکز درمانی فراهم می‌کند.
 • اینترکام‌های IP می‌توانند مناطق محدودشده را ایمن کنند تا اطمینان حاصل شود، فقط کسانی که مجاز هستند، به آن مکان‌ها دسترسی داشته باشند.
 • سیستم‌های پیجینگ بیمارستانی، در اتاق‌های ایزوله باعث می‌شوند تا بیماران قرنطینه‌شده بتوانند با کارکنان و پزشکان متخصص ارتباط برقرار کنند.
 • در اتاق‌های عمل، این سیستم‌ها را می‌توان با سیستم‌های تماس پرستار، تلفن و رادیو ادغام کرد تا اطمینان حاصل شود که متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، می‌توانند دستورالعمل‌های لازم را ارائه کنند و بدون خروج از اتاق عمل با محیط بیرون، ارتباط داشته باشند.

قیمت سیستم پیجینگ برای مراکز درمانی چقدر است؟

قیمت سیستم صوتی بیمارستان به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان عدد ثابتی برای آن در نظر گرفت. زیرا این سیستم از اجزای مختلفی تشکیل می‌شود و با توجه به وسعت مرکز درمانی و نیازهایی که دارد، قیمت سیستم پیجینگ متفاوت خواهد بود. اگر می‌خواهید از قیمت پیجینگ بیمارستانی اطلاع پیدا کنید، با ما تماس بگیرید تا کارشناسان خود را به مرکز درمانی شما اعزام کنیم و قیمت سیستم پیجینگ مناسب را تخمین زده و اعلام کنیم.

شرکت جوان پردازش پارس سیستم آینده با نام تجاری 《جوان پردازش》، یکی از شرکت‌های معتبر و باسابقه در حوزه تحقیقات، ساخت و فروش تجهیزات مخابراتی و ارتباطی تحت شبکه است. این شرکت با بهره‌مندی از کارشناسان متخصص و ماهر و با استفاده از فناوری روز دنیا توانسته به یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه فناوری‌های نوین مخابراتی در ایران، به خصوص در سیستم‌های پیجینگ تبدیل شود.

سیستم‌های پیجینگ مراکز درمانی جوان پردازش، به بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها کمک می‌کنند تا فرآیندهای خود را ساده کنند، از میزان استرس بر کارکنان بکاهند و بتوانند خدمات مراقبتی بهتری به بیماران خود ارائه دهند. اجزای این سیستم‌ها، همگی از بهترین و معتبرترین برندها انتخاب شده‌اند تا کارایی بالایی داشته باشند و با کمترین اختلال مواجه شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت سیستم پیجینگ بیمارستانی با ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول

سیستم پیجینگ بیمارستان چیست؟

شامل سیستم های صوتی و ارتباطی بیمارستان است.

اجزای تشکیل دهنده بیمارستان چیست؟

نرم افزار مرکزی، انواع بلندگو، میکروفون، اینترکام و آمپلی فایر تحت شبکه.

نحوه کار سیستم پیجینگ بیمارستان به چه صورت است؟

در سیستم پیجینگ بیمارستانی صدا و پیام‌های صوتی از طریق اینترکام دریافت شده و به بلندگوها فرستاده می‌شود. در سیستم پیجینگ امکان پخش صداهای از پیش ضبط شده نیز وجود دارد که کارایی این سیستم‌ها را بهبود می‌بخشد.

سیستم پیجینگ تحت شبکه یا آنالوگ برای بیمارستان مناسب است؟

سیستم‌های پیجینگ IP از طریق اترنت به شبکه IP شما متصل می‌شوند. سیستم‌های آنالوگ بر روی یک سیستم مجزا اجرا می‌شوند و به زیرساخت سیم‌کشی خود نیاز داشته و زمان و هزینه بیشتری نیز صرف می‌شود. علاوه بر این کیفیت سیستم‌های پیجینگ تحت شبکه بیشتر از سیستم‌های آنالوگ است، از این رو پیشنهاد می‌شود که در محیط‌های بیمارستان و درمانگاه‌ها از سیستم‌های پیجینگ تحت شبکه استفاده شود.

مزایای سیستم پیجینگ چیست؟

یک سیستم پیجینگ امکان ارتباط یک‌طرفه را با مخاطبان زیادی فراهم می‌کند. فارغ از اینکه منبع پخش چیست، یک سیستم پیجینگ یک‌طرفه باعث می‌شود تا صداها و دستورالعمل‌های مورد نظر تقویت شده و در سراسر محیط تحت نظر پخش شود.

از چه بلندگوهایی برای سیستم پیجینگ بیمارستانی استفاده می‌شود؟

برای سیستم پیجینگ بیمارستانی می‌توان از بلندگوهای سقفی یا ستونی استفاده کرد. این بلندگوها به دلیل پخش صدای یکنواخت با اندازه مناسب برای بیمارستان‌ها انتخاب بهتری هستند.

آیا از سیستم پیجینگ در حیاط بیمارستان و فضاهای باز می‌توان استفاده کرد؟

بله سیستم‌های پیجینگ با بلندگوهای ضدآب قابلیت استفاده در فضاهای باز را دارند.

سیستم‌های پیجینگ چه کاربردهایی دارند؟

از سیستم پیجینگ در بیمارستان برای پیج کردن پرسنل، اطلاع‌رسانی، هشدار، پخش اذان و اخبار استفاده می‌شود. علاوه بر این در برخی از سیستم‌های پیجینگ قابلیت پخش صدا به‌صورت مجزا در مکان‌ها مورد نظر را نیز دارند.

فاصله بلندگوها در سیستم پیجینگ بیمارستان باید چقدر باشد؟

در رابطه با بلندگوهای سقفی باید فاصله بلندگوها بین 5 تا 7 متر از یکدیگر بوده تا صدا با کیفیت بیشتر و بدون تداخل پخش شود.

در هر بخش از بیمارستان به چند بلندگو نیاز است؟

میزان بلندگوهای مورد نیاز در فضای بیمارستان بسته به متراژ آنها متفاوت است. به طور کلی برای هر فضای 12 مترمربع به دو بلندگوی سقفی نیاز است.

در چه قسمت‌هایی از مراکز درمانی می‌توان از سیستم پیجینگ استفاده کرد؟

اتاق‌های عمل، بخش مراقبت‌های ویژه، ایستگاه پرستاری، اتاق بیمار، اتاق پزشک و بخش بستری بیماران، حیاط بیمارستان، اتاق نگهبانی، داروخانه، بخش اداری و راهروها از جمله مکان‌هایی هستند که می‌توان از سیستم پیجینگ در آنها استفاده کرد.

قیمت سیستم پیجینگ بیمارستانی چقدر است؟

قیمت سیستم‌های پیجینگ بیمارستانی بسته فضای مورد نیاز و همچنین کیفیت لوازم مورد نظر متفاوت است. همچنین هزینه سیستم پیجینگ تحت شبکه و آنالوگ باهم متفاوت بوده و برای اطلاع دقیق‌تر می‌توان از متخصصین آن سؤال پرسید.

جنس اسپیکرهای سیستم پیجینگ بیمارستانی چیست؟

اسپیکرهای مورد استفاده در سیستم پیجینگ مراکز درمانی فایبرگلاس یا آلومینیوم است که در برابر گرما، آب و گرد و غبار مقاومت بالایی نیز دارند.

 

راهنمای خرید معرفی محصولات پیجینگ مراکز درمانی و بیمارستانی

معرفی محصولات پیجینگ بیمارستانی

بلندگوی ستونی تحت شبکه 30 وات جوان پردازش JP WSS30

1,000,000 تومان
افزودن به سبد خرید
کد کالا: JP WSS30 D

شرکت جوان پردازش

پیشرو در صنعت سیستم های اینترکام و پیجینگ کشور

شرکت “جوان پردازش پارس سیستم آینده” با نام تجاری جوان پردازش طراح، مشاور، مجری و تولیدکننده تجهیزات مرکز تلفن، سیستم اینترکام، سیستم صوتی و پیجینگ تحت شبکه

www.javanpardazeshtele.com

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه