راهنمای خرید سیستم پیجینگ کارخانه و پیجینگ صنعتی - سیستم صدا برای کارخانه

سیستم پیجینگ صنعتی جوان پردازش
راهنمای سیستم پیجینگ صنعتی، کارخانه و کارگاهی

پیجینگ صنعتی و کارخانه چیست؟

سیستم صدا برای کارخانه و کارگاه

امروزه سیستم‌های پیجینگ، یکی از ملزومات مهم در مراکز صنعتی و کارخانجات هستند. آن‌ها موجب صرفه‌جویی در زمان می‌شوند و کارایی و امنیت را تضمین می‌کنند. با یک سیستم پیجینگ صنعتی و کارگاهی می‌توان ارتباط کارآمدتری بین بخش‌های مختلف ایجاد کرد و بهره‌وری و انعطاف‌پذیری را افزایش داد.

سیستم پیجینگ صنعتی برای کارگاه‌های کوچک تا کارخانه‌های بزرگ قابل پیاده‌سازی است و آزادی و رضایت کارکنان را فراهم می‌کند.

سیستم‌های پیجینگ صنعتی امروزی، تحت شبکه کار می‌کنند که نسبت به مدل‌های آنالوگ قبلی، قابلیت‌ها و امکانات بیشتری دارند. برای آشنایی بیشتر با پیجینگ صنعتی تحت شبکه (پیجینگ IP)، در ادامه با ما همراه باشید. عمده استفاده پیجینگ صنعتی به شکل زیر است:

 • سیستم پیجینگ تحت شبکه کارخانه
 • سیستم پیجینگ تحت شبکه کارگاهی
جوان پزدازش

برای استفاده از خدمات مشاوره و نصب پیجینگ میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید

::روش شماره کلیک کنید::

02691007997

سیستم های پیجینگ صنعتی و کارخانه یا سیستم صوتی صنعتی و کارگاهی

سیستم پیجینگ صنعتی، پیجینگ کارخانه یا پیجینگ کارگاهی چیست؟

یک سیستم پیجینگ صنعتی، پیجینگ کارخانه یا پیجینگ کارگاهی می‌تواند به‌طور موثر برای برقراری ارتباط با مخاطبان گسترده، جهت هشدار در شرایط اضطراری یا برای انتقال پیام در شرایط عادی استفاده شود. همچنین امکان نمایش پیام‌ها، رویدادها، تاریخ و ساعت را بر روی صفحات نمایشگر فراهم می‌کند.

سیستم پیجینگ تحت شبکه کارخانه یک سیستم ارتباطی شفاف و تقویت‌شده را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این سیستم موجب می‌شود که انتقال پیام و هشدار، بهتر و سریع‌تر از سیستم‌های پیجینگ آنالوگ ارسال شود و در مواقع اضطراری بتوان اقدامات مورد نیاز را بدون اتلاف وقت و بلافاصله انجام داد.

امروزه سیستم‌های پیجینگ کارگاهی، ساختاری یکپارچه دارند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با کمترین ایراد و اختلال مواجه شوند.

کاربرد سیستم پیجینگ صنعتی کارگاهی چیست؟

سیستم پیجینگ تحت شبکه صنعتی، یک ابزار ارزشمند برای مراکز صنعتی، کارخانه‌ها و کارگاه‌هاست. این سیستم می‌تواند قابلیت‌هایی چون پیام‌رسانی، هشدار، زمان‌بندی صوتی، اعلام تاریخ و ساعت و … را برای کاربران خود فراهم کند. سیستم صوتی صنعتی، کاربردهای مختلفی دارد و این امکان را دارد که به طیف وسیعی از افراد که در مراکز کارگاهی مشغول فعالیت هستند، خدمات‌رسانی کند و موجب تسهیل بسیاری از فرآیندها شود. از کاربردهای سیستم پیجینگ کارگاهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کارخانه خودروسازی
 • کارخانه صنایع فولادی
 • شرکت‌های نفتی
 • صنایع تولیدی
 • هوافضا
 • رستوران
 • صنایع شیمیایی، لاستیک و ساختمانی
 • صنایع تولید کاغذ
 • صنایع ماشین‌آلات سنگین
 • صنایع معدنی

سیستم پیجینگ کارگاهی

سیستم پیجینگ کارگاهی هم مانند کارخانه و صنعتی است. اینطور که پیجینگ کارگاهی برای مراکز صنعتی کوچکتر و کارگاهی استفاده میشود و تعداد اجزای کمتری را دارد.

سیستم های پیجینگ صنعتی و کارخانه یا سیستم صوتی صنعتی و کارگاهی

اجزای تشکیل‌دهنده سیستم پیجینگ صنعتی چیست؟

سیستم‌های پیجینگ صنعتی دارای اجزای مختلفی هستند که عبارتند از:

اینترکام

اینترکام‌هایی که تحت شبکه کار می‌کنند، با پشتیبانی فناوری VOIP به‌عنوان یک کلاینت در شبکه‌های SIP تعریف می‌شوند. آن‌ها می‌توانند با هر رجیستر دیگری در شبکه، ارتباط و تماس برقرار کنند. امکان رجیستر شدن و تعریف مشترک SIP، سبب می‌شود که بتوان از طریق وب، هرگونه تماسی را وصل و قطع کرد. همچنین از ویژگی‌های دیگر اینترکام‌های IP می‌توان به امکان تنظیمات Administrator اشاره کرد که قابلیت تنظیم کیفیت صدای دستگاه و تغییر آدرس IPv4، نمونه‌هایی از ویژگی‌های آن هستند.

اینترکام‌های پیجینگ صنعتی، مدل‌های مختلفی دارند که می‌توان به اینترکام دارای صفحه کلید برای شماره‌گیری، اینترکام دارای هندی، اینترکام دارای صفحه لمسی و اینترکام تک دکمه و دو دکمه برای پیجینگ اشاره کرد. از اینترکام در دفاتر مدیریت، درب‌های ورود و خروج، راهروها، نگهبانی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسپیکر

در سیستم پیجینگ کارگاهی، اسپیکرها نقش مهمی دارند و پیام یا هشدار را اعلام می‌کنند. اسپیکرهای مورد استفاده در سیستم پیجینگ، به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که شامل اسپیکرهای دارای آمپلی‌فایر داخلی و اسپیکرهای بدون آمپلی‌فایر داخلی است. مزیت اسپیکرهایی که آمپلی‌فایر داخلی دارند، این است که خیلی آسان و راحت و به‌صورت مستقیم به شبکه وصل می‌شوند، درحالی‌که برای نصب اسپیکرهای بدون آمپلی‌فایر، نیاز به آمپلی‌فایر خارجی است. اسپیکرها مدل‌های مختلفی دارند که شامل اسپیکر دیواری، سقفی، فضای باز و … می‌شود.

آمپلی‌فایر

وظیفه آمپلی‌فایر سیستم صوتی صنعتی این است که سیگنال‌های صدا را دریافت کند و پس از تقویت، آن‌ها را برای اسپیکرهایی که فاقد آمپلی‌فایر داخلی هستند، ارسال کند. هنگام خرید آمپلی‌فایر، باید به این نکته دقت کنید که قرار است چند اسپیکر به آن متصل شود.

صفحه نمایشگر

یکی دیگر از اجزای سیستم پیجینگ صنعتی، صفحه نمایشگر است که برای نمایش پیام‌ها، رویدادها، تاریخ، ساعت و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این صفحات نمایشگر ممکن است از LED درست شده باشند یا صفحه‌ LCD داشته باشند.

سیستم های پیجینگ صنعتی و کارخانه یا سیستم صوتی صنعتی و کارگاهی

مزایای استفاده از سیستم پیجینگ کارگاهی چیست؟

استفاده از سیستم پیجینگ کارگاهی تحت شبکه دارای چندین مزیت است که عبارتند از:

 • پیجینگ IP تضمین می‌کند که پیام‌ها به‌طور همزمان به قسمت‌های مختلف ساختمان یا محوطه مخابره می‌شوند. همچنین در صورت نیاز، امکان ارسال پیام به مناطق خاصی از ساختمان یا محوطه وجود دارد.
 • یک سیستم پیجینگ IP تقریباً در همه‌جا قابل اجرا است. درحالی‌که یک سیستم پیجینگ معمولی، محدود به جایی است که می‌توانید سیم‌کشی انجام دهید.
 • در مقایسه با یک سیستم آدرس عمومی معمولی، با سیستم پیجینگ تحت شبکه از گزینه‌های بیشتری بهره‌مند می‌شوید و می‌توانید پیام‌ها را به هر پیکربندی از دستگاه‌های دریافت‌کننده، ارسال کنید.

پیجینگ کارخانه

یکی از تجهیزات مورد نیاز در کارخانه‌ها، سیستم پیجینگ است. در واقع وجود پیجینگ کارخانه باعث ارتباط سریع‌تر و بهتر در محیط‌های مختلف آن می‌شود. از این سیستم می‌توان در کارخانه‌ها بزرگ و کوچک جهت اطلاع‌رسانی و ارتباطات کارآمد، استفاده نمود.

با توجه به اینکه ممکن است در کارخانه‌ها افراد و دستگاه‌های زیادی، مشغول به کار باشند، وجود سیستم پیجینگ در آن لازم و ضروری است. در ادامه بیشتر با سیستم پیجینگ کارخانه آشنا خواهیم شد.

پیجینگ کارخانه چیست؟

در کارخانه‌ها جهت بهبود ارتباطات از یک سیستم صوتی پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرد که در مهندسی به آن سیستم پیجینگ گفته می‌شود.

انواع مختلف پیجینگ کارخانه وجود دارد که متناسب با اندازه و نوع کارخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. انتخاب و نصب بلندگوها در محل مناسب کارخانه‌ها، اهمیت زیادی داشته و باید صدای رسایی داشته باشد.

در سیستم پیجینگ کارخانه از تجهیزاتی همچون آمپلی‌فایرها جهت تقویت صداهای خروجی استفاده می‌شود.

کاربرد سیستم پیجینگ کارخانه چیست؟

سیستم پیجینگ کارخانه برای آن اهمیت زیادی دارد. در این محیط با توجه به اینکه صداهای زیاد دستگاه‌ها و کارکنان وجود دارد، این سیستم دارای قابلیت‌های گوناگونی است که می‌توان از آن  برای هشدار، اطلاع‌رسانی، ساعت، اخبار و بسیاری از موارد دیگر استفاده کرد. در زیر به مهم‌ترین کاربرد سیستم پیجینگ کارخانه پرداخته شده است.

 • کارخانه نساجی
 • کارخانه فولادسازی
 • انبار کارخانه
 • بخش اداری کارخانه
 • حیاط کارخانه
 • رستوران کارخانه
 • کارخانه صنایع شیمیایی
 • کارخانه محصولات غذایی
 • کارخانه محصولات لبنی
 • کارخانه خودروسازی
 • و بسیاری از کارخانه‌های دیگر

قیمت سیستم پیجینگ صنعتی چقدر است؟

سیستم‌های پیجینگ که برای مراکز صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بسته به متراژ ساختمان و محوطه مورد نظر و کاربردی که دارند، متفاوت هستند. از این‌رو بدون ارزیابی کارشناسی نمی‌توان قیمت دقیقی برای آن تعیین کرد. بنابراین اگر می‌خواهید قیمت سیستم پیجینگ صنعتی را بدانید، ما می‌توانیم کارشناسان خود را به محل مورد نظر شما اعزام کنیم تا تخمینی از قیمت سیستم پیجینگ به شما ارائه کنند. جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید.

شرکت جوان پردازش پارس سیستم آینده با نام تجاری «جوان پردازش»، یکی از شرکت‌های معتبر و باسابقه در حوزه تحقیقات، ساخت و فروش تجهیزات مخابراتی و ارتباطی تحت شبکه است. این شرکت با بهره‌مندی از کارشناسان متخصص و ماهر و با استفاده از فناوری روز دنیا توانسته به یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه فناوری‌های نوین مخابراتی در ایران، به خصوص در سیستم‌های پیجینگ تبدیل شود.

سیستم پیجینگ صنعتی جوان پردازش، جزء پیشرفته‌ترین سیستم‌های پیجینگ تحت شبکه است که به مراکز صنعتی کمک می‌کند تا فرآیندهای خود را تسهیل کنند و بتوانند اعلان‌ها و هشدارها را در زمان عادی و اضطراری، به‌صورت بهینه به قسمت‌های مختلف ارسال کنند. شرکت جوان پردازش، به دلیل اهمیتی که برای کیفیت پروژه‌های خود قائل است، همواره تلاش می‌کند تا اجزای سیستم صوتی کارخانه را از بهترین و معتبرترین برندها تهیه کند تا عمر طولانی داشته باشند و کمتر دچار اختلال شوند. برای اطلاع از قیمت پیجینگ کارخانه و هماهنگی جهت بازدید با ما تماس بگیرید.

انواع بلندگوی مورد استفاده در سیستم پیجینگ کارخانه

یکی از مهم‌ترین بخش‌های سیستم پیجینگ کارخانه، بلندگوهای آن هستند. بلندگوها برای پخش صدا مورد استفاده قرار می‌گیرند که در انواع مختلف موجود هستند. در این بخش به معرفی انواع بلندگوی مورد در سیستم پیجینگ کارخانه پرداخته شده است.

 • بلندگوی شیپوری: یکی از پراستفاده‌ترین بلندگوهای پیجینگ تحت شبکه کارخانه، بلندگوهای شیپوری هستند. قدرت بالای این بلندگو جهت پرتاب صدا باعث شده تا کاربرد زیادی در محیط‌های شلوغ و پرسروصدا داشته باشند. علاوه بر این معمولاً جنس بدنه این بلندگو از آلومینیوم و فایبرگلاس بوده که توان بالایی در برابر گرما و ضربه نیز دارند.
 • بلندگوی ستونی: بلندگوی ستونی کی دیگر از انواع بلندگوهای مورد استفاده در سیستم پیجینگ تحت شبکه صنعتی است که در اندازه‌های مختلف موجود بوده و قدرت خوبی در پرتاب صدا دارد. با توجه به اینکه در بلندگوهای ستونی از توری‌های فلزی ضدآب استفاده شده می‌توان آن را در محیط‌های سرباز نیز نصب کرد.
 • بلندگوی سقفی: بلندگوی سقفی را می‌توان در قسمت اداری کارخانه‌ها استفاده کرد. در واقع برای محیط‌هایی از کارخانه که نیاز به پرتاب صدای بالا نیست، بلندگوی سقفی انتخاب خوبی هستند. این بلندگوها با توجه به اینکه در سقف قابل نصب هستند محیطی را اشغال نکرده و برای مکان‌های پر تردد مناسب است.

قیمت نصب سیستم پیجینگ صنعتی

قیمت نصب سیستم پیجینگ صنعتی با توجه به عوامل زیادی از جمله مساحت، کیفیت وسایل، نوع محیط، مصالح مورد استفاده در ساختمان و… متفاوت است. در محیط‌های صنعتی با مساحت بزرگ به تعداد بلندگوهای بیشتری نیاز است که به همین دلیل قیمت نصب آنها را افزایش می‌دهد. علاوه بر این محیط‌های شلوغ به بلندگوها با پرتاب صدای بالا نیاز است که هزینه آن بیشتر از بلندگوهای دیگر خواهد بود.

کیفیت وسایل مورد استفاده در سیستم صوتی صنعتی یکی دیگر از عواملی است که باعث تغییر قیمت این سیستم می‌شود. با توجه به اینکه انواع مختلفی از ابزار سیستم پیجینگ در بازار موجود است، نمونه‌های باکیفیت و ضدآب آنها قیمت بالاتری نسبت به سایر نمونه‌های آن دارد.

سؤالات متداول

سیستم پیجینگ صنعتی چیست؟

شامل سیستم های صوتی و ارتباطی صنعتی است.

اجزای تشکیل دهنده صنعتی چیست؟

نرم افزار مرکزی، انواع بلندگو، میکروفون، اینترکام و آمپلی فایر تحت شبکه.

سیستم پیجینگ کارخانه چگونه کار می‌کند؟

یک سیستم پیجینگ یک‌طرفه باعث می‌شود تا بلندگوها دستورالعمل‌های واضح و تقویت‌شده را در سراسر یک بخش‌های مورد نظر در کارخانه را پخش کند. اپراتور پیجینگ پیامی را به تلفن می‌فرستد و آن پیام از طریق شبکه‌ای از بلندگوها پخش می‌شود. همچنین می‌توان پیام‌ها را در زمان دیگری ضبط و پخش کرد.

کدام نوع سیم برای بلندگوهای سیستم پیجینگ کارگاهی استفاده می‌شود؟

بهترین سیم بلندگو برای سیستم پیجینگ از نوع 2 هادی در ژاکت شیلددار گیج 18 یا 16 است. ژاکت محافظ سیم‌ها را از دریافت تداخل الکتریکی از سایر تجهیزات الکتریکی حتی نور فلورسنت محافظت می‌کند.

کدام بلندگوها برای استفاده در سیستم پیجینگ صنعتی مناسب هستند؟

بلندگوهای شیپوری که تحت عنوان بلندگوهای هورن نیز شناخته می‌شوند، از بهترین نمونه‌ها برای استفاده در سیستم پیجینگ هستند. این بلندگوها با توجه به قدرت بالایی که در پرتاب صدا دارند، انتخاب خوبی برای فضاهای کارگاهی و شلوغ هستند. علاوه بر این بلندگوهای شیپوری معمولاً از موادی ساخته شده‌اند که در برابر گرد و غبار و همچنین حرارت، مقاومت بالایی خواهند داشت.

فاصله بلندگوها از هم در سیستم پیجینگ کارگاه باید چقدر باشد؟

یک قانون کلی برای قرار دادن بلندگوهای سیستم پیجینگ وجود دارد که آن هم نصب بلندگوها باید دو برابر ارتفاع سقف باشد. یعنی اگر سقف 8 فوتی است، بلندگوها باید 16 فوت از هم فاصله داشته باشند.

سطح صدای ایمن برای پیجینگ صنعتی چقدر است؟

صداهای با سطح کمتر از 70 دسی‌بل معمولاً ایمن هستند. هر صدایی با 85 dBA یا بیشتر از آن به مرور زمان به شنوایی شما آسیب می‌رساند. محققان دریافته‌اند افرادی که برای مدت طولانی در معرض نویز 85 دسی‌بل یا بالاتر قرار می‌گیرند، در معرض خطر بسیار بیشتری برای از دست دادن شنوایی هستند.

کاربرد سیستم پیجینگ صنعتی چیست؟

سیستم پیجینگ در محیط‌های صنعتی یا کارگاهی کاربردهای بسیار زیادی دارد که از جمله آن می‌توان به هشدارها و اطلاع‌رسانی، پخش اذان، پخش اخبار و هماهنگی با کارکنان نام برد.

میزان فضا برای استفاده از سیستم پیجینگ کارگاهی باید چقدر باشد؟

فارغ از هر متراژ فضا شما می‌توانید در کارگاه مورد نظر خود از سیستم پیجینگ استفاده نمایید.

برای محیط کارخانه به چند اسپیکر سیستم پیجینگ نیاز است؟

تعداد اسپیکرها بسته به متراژ فضا و همچنین میزان شلوغی و رفت و آمد متفاوت است. در فضا‌های بزرگ و شلوغ به بلندگوهای بیشتری نیاز بوده در حالی که فضاهای کوچک به بلندگوی کمتری نیاز دارند.

سیستم پیجینگ تحت شبکه یا سیستم پیجینگ آنالوگ برای محیط صنعتی مناسب است؟

سیستم‌های تحت شبکه به دلیل سرعت بالایی که در انتقال صوت دارند و همچنین قدرت بالا و هزینه کم در نصب، نسبت به سیستم‌های آنالوگ بهتر هستند. علاوه بر این کنترل کردن سیستم پیجینگ تحت شبکه از راه دور و به آسانی امکان‌پذیر است که کارایی این سیستم را افزایش می‌دهد.

سیستم پیجینگ کارخانه برای چه محیط‌هایی مناسب است؟

از سیستم پیجینگ کارخانه می‌توان در کارخانه نساجی، کارخانه فولادسازی، انبار کارخانه، بخش اداری کارخانه، حیاط کارخانه، رستوران کارخانه، کارخانه صنایع شیمیایی، کارخانه محصولات غذایی، کارخانه محصولات لبنی، کارخانه خودروسازی و… استفاده کرد.

قیمت سیستم پیجینگ صنعتی چقدر است؟

قیمت سیستم پیجینگ صنعتی بسته به متراژ فضا و لوازم مورد نیاز برای آن متفاوت است.

جنس بلندگوهای سیستم پیجینگ کارخانه چیست؟

بلندگوهای سیستم پیجینگ کارخانه معمولاً آلومینیومی یا فایبرگلاس بوده که مقاومت بالایی در برابر گرما و گرد و غبار دارند.

آیا می‌توان از بلندگوهای سقفی برای سیستم پیجینگ کارگاه استفاده کرد؟

با توجه به اینکه بلندگوهای سقفی قدرت کمتری در پرتاب صدا دارند، انتخاب مناسبی برای فضاهای کارگاهی نیستند.

آیا می‌توان از سیستم پیجینگ در فضای باز کارخانه استفاده کرد؟

بله سیستم‌های پیجینگ ضدآب بوده و می‌توان از آنها در فضای باز استفاده کرد.

آیا می‌توان سیستم پیجینگ آنالوگ را به سیستم تحت شبکه تبدیل کرد؟

بله در صورت نیاز و تمایل می‌توانید سیستم پیجینگ آنالوگ را به سیستم پیجینگ تحت شبکه تبدیل کرده یا آنها را باهم ترکیب کنید.

راهنمای خرید معرفی محصولات پیجینگ مراکز کارگاهی و صتعتی

محصولات پیجینگ صنعتی

بلندگوی ستونی تحت شبکه 30 وات جوان پردازش JP WSS30

1,000,000 تومان
افزودن به سبد خرید
کد کالا: JP WSS30 D

شرکت جوان پردازش

پیشرو در صنعت سیستم های اینترکام و پیجینگ کشور

شرکت “جوان پردازش پارس سیستم آینده” با نام تجاری جوان پردازش طراح، مشاور، مجری و تولیدکننده تجهیزات مرکز تلفن، سیستم اینترکام، سیستم صوتی و پیجینگ تحت شبکه

www.javanpardazeshtele.com

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه