راهنمای خرید سیستم پیجینگ اداری و سیستم صدا برای ادارات

راهنمای سیستم پیجینگ و سیستم صوتی ادارات و سازمان ها جوان پردازش
پیشنهاد خرید

بلندگوی شیپوری تحت شبکه 200 وات مدل JP HSS200

1,000,000 تومان1,000,000 تومانمشاهده محصول

پیجینگ اداری چیست؟

سیستم صدا برای ادارات

سیستم پیجینگ اداری سیستمی ‌است که با ویژگی‌ها و عملکردهای پیشرفته‌ خود می‌تواند مدیریت ادارات و سازمان‌های بزرگ را بسیار آسان کند. امروزه سیستم‌های پیجینگ با گذشته تفاوت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. سیستم‌های پیجینگ مبتنی بر شبکه جایگزین سیستم‌های سیمی ‌و آنالوگ قدیمی ‌شده‌اند که هم نصب سریع‌تر و انعطاف‌پذیرتر را ارائه می‌دهند و هم نیاز به شبکه‌های صوتی و داده جداگانه را از بین می‌برند. پیجینگ اداری مبتنی بر شبکه، بسیار فراتر از رساندن صدا به گروه‌های مختلفی از افراد است و امکانات زیادی را ارائه می‌دهد، به‌طوری‌که به‌راحتی می‌توانید یک مجموعه بزرگ را مدیریت کنید.

پیشنهاد خرید

بلندگوی شیپوری 50 وات تحت شبکه مدل JP HSS50

1,000,000 تومان1,000,000 تومانمشاهده محصول

سیستم پیجینگ اداری چیست؟

یک سیستم پیجینگ تحت شبکه اداری شبیه به یک سیستم پیجینگ سیمی ‌معمولی است و به گونه‌ای طراحی شده است که امکان ارتباط یک‌طرفه را برای مخاطبان زیادی فراهم می‌کند، اما سیستم‌ پیجینگ IP پیام‌ها را با استفاده از اینترنت پخش می‌کند و با الزامات سیم‌کشی معمولی، محدود نمی‌شود.

امکان اتصال به اینترنت مزایای زیادی به همراه دارد. یک سیستم تحت شبکه را می‌توان در انواع تنظیمات فیزیکی نصب و مدیریت کرد. همچنین همه‌کاره است و به‌راحتی با سایر فناوری‌های ارتباطی مانند تابلوهای علامات، تلفن‌های هوشمند و ایمیل ادغام می‌شود.

دو نوع پیجینگ IP وجود دارد که در اکثر سانترال‌های مبتنی بر IP پشتیبانی می‌شود. اولین مورد یونیکست (unicast) نام دارد که بر پایه ارتباطات یک به یک بوده و IP PBX، منبع آن است. در اکثر تنظیمات رایج پیجینگ، مدیران یک یا چند گروه را در پیکربندی IP PBX تنظیم می‌کنند. پیجینگ یونی‌کست دارای برخی افت‌ها و قطعاً محدودیت‌هایی است که آن را برای محیط‌های بزرگ نامطلوب می‌کند. در محیط‌ها و ادارات بزرگ باید از نوع دیگر پیجینگ که پیجینگ مالتی‌کست نامیده می‌شود، استفاده کرد.

کاربرد سیستم پیجینگ اداری

این نوع سیستم پیجینگ، سیستمی ‌است که در ادارات، سازمان‌ها، وزارت‌خانه‌ها، شرکت‌های دولتی و خصوصی، موسسات مالی و اعتباری، بانک‌ها و غیره استفاده می‌شود و با استفاده از آن می‌توان اطلاعیه‌ها، پیام‌ها، هشدارها، موسیقی، اذان و غیره را پخش کرد و به اطلاع عموم رساند. همچنین با استفاده از اینترکام تحت شبکه می‌توان بین بخش‌های مختلف یک اداره، شرکت و سازمان تعاملات دوسویه ایجاد کرد و زمان انجام کارها را به حداقل میزان ممکن رساند.

 

مزایای کاربرد پیجینگ در ادارات چیست؟

سیستم پیجینگ اداری یکی از بهترین سیستم‌ها در اعلان موارد اضطراری و خطر مانند آتش‌سوزی‌ها است و هیچ سیستمی‌ نمی‌تواند جایگزین آن شود. این سیستم برای اطلاعیه‌های اضطراری یا هر پیامی ‌که نیاز به توجه فوری دارد، ایده‌آل است.

امروزه سیستم‌های پیجینگ تغییر بسیار زیادی کرده‌اند و دیگر خبری از سیم‌های زیاد و سیم‌کشی‌های پردردسر نیست. پیجینگ IP تقریباً در همه‌جا قابل پخش است. یک سیستم پیجینگ معمولی محدود به جایی است که سیم‌کشی بلندگو اجرا می‌شود، اما در پیجینگ IP می‌توان بلندگوها را در هر مکانی که امکان دریافت سیگنال Wi-Fi وجود دارد، قرار داد. علاوه‌براین، اطلاعیه‌ها را می‌توان به دستگاه‌های قابل حمل با دست، ارسال کرد و حتی به‌صورت متن درآورد. این موضوع به فناوری پیجینگ تطبیق‌پذیری بسیار بیشتری می‌دهد.

در سیستم پیجینگ در ادارات از گزینه‌های بسیار بیشتری برای ارتباط با پیجینگ IP بهره‌مند می‌شوید. شما می‌توانید پیام‌ها را براساس انواع پیکربندی مورد نیاز دستگاه‌های دریافت‌کننده پخش کنید، همچنین بسیار آسان‌تر می‌توانید پیام‌ها را به مخاطب یا مخاطبین موردنظر خود محدود کنید. این ویژگی باعث می‌شود سیستم در طیف وسیع‌تری از موقعیت‌ها مفید باشد.

اجزای تشکیل‌دهنده پیجینگ اداری چیست؟

سیستم پیجینگ متشکل از اینترکام، اسپیکر و بلندگوهای متصل به شبکه، تقویت‌کننده‌های صوتی و نرم‌افزارهای مدیریتی است که صدای انسان، موسیقی یا صداهای دیگر را تقویت و پخش می‌کند.

اسپیکرهای تحت شبکه انواع مختلفی دارند و شامل بلندگوی ستونی، سقفی و شیپوری هستند. بلندگوهای ستونی را می‌توان روی دیوار یا روی ستون نصب کرد. بلندگوهای سقفی مناسب نصب روی سقف هستند و بلندگوهای شیپوری را می‌توان در نقاط مختلف قرار داد. بسیاری از این بلندگوها دارای آمپلی‌فایر داخلی هستند. تکنولوژی به‌کاررفته در آن‌ها به‌گونه‌ای است که مانع تولید نویز و اکو می‌شود، به این‌ترتیب کیفیت صدای بسیار خوبی ایجاد می‌شود.

اینترکام که به آن اینترفونیک یا اینترفون نیز می‌گویند، یک سیستم ارتباط صوتی مستقل برای استفاده در یک ساختمان یا مجموعه‌ای از ساختمان‌ها است که مستقل از شبکه تلفن عمومی عمل می‌کند. این ابزار عملکردی شبیه به گوشی تلفن دارد اما بدون هندست است. برخی مدل‌های اینترکام دارای یک دکمه تماس فوری هستند که استفاده آسان و بی‌درنگ را ممکن می‌سازد.

آمپلی‌فایر یا تقویت‌کننده تحت شبکه در مواردی استفاده می‌شود که محیط شما کابل‌کشی شبکه ندارد و ناچار هستید از تعداد زیادی بلندگو آنالوگ معمولی استفاده کنید. برنامه‌ریزی و مدیریت این آمپلی‌فایرها از طریق وب صورت می‌گیرد، به این معنی که کافی است به صفحه تنظیمات آمپلی‌فایر در آدرس وب مراجعه کنید و در آن‌جا میزان صدا، تنظیمات پخش اذان خودکار، پخش موسیقی یا رادیو را فعال کرده یا مدیریت و کنترل کنید. آمپلی‌فایرهای تحت شبکه به دو صورت «اهمی» و «ولتی» عرضه می‌شوند.

قیمت پیجینگ اداری چقدر است؟

قیمت پیجینگ اداری بسته به وسعت مکان موردنظر، تجهیزات و امکانات مورد نیاز مشتری و بسیاری موارد دیگر بسیار متفاوت است. برای اینکه تخمین دقیقی از قیمت سیستم مورد نظر خود داشته باشید، می‌توانید با جوان پردازش تماس بگیرید تا با اعزام متخصصان و بررسی دقیق محل مورد نظر شما برآورد درستی از هزینه‌ها داشته باشید.

خرید سیستم پیجینگ اداری

اولین نکته‌ای که برای خرید پیجینگ اداری باید مدنظر قرار دهید، کیفیت صدای خوب و یکنواخت است. به این منظور باید از سیستمی ‌استفاده کنید که هم دارای تجهیزات باکیفیت و استاندارد باشد و هم نرم‌افزار تخصصی آن کارآیی لازم را داشته باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، مکانی است که می‌خواهید پیجینگ را برای آن برقرار کنید. تشخیص این موضوع که یک سیستم پیجینگ برای چه محیطی مناسب است، تنها از متخصصان حرفه‌ای و کاربلد برمی‌آید. بنابراین انجام مشاوره و دریافت راهنمایی از متخصصان قبل از انتخاب سیستم پیجینگ را حتما در نظر بگیرید.

شرکت جوان پردازش به‌عنوان یکی از باسابقه‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه فناوری ICT تمام امور مربوط به طراحی، مشاوره، اجرا و نصب سیستم پیجینگ اداری را برای شما انجام می‌دهد. این شرکت از تولیدکنندگان مطرح تجهیزات مرکز تلفن، سیستم اینترکام، سیستم صوتی و پیجینگ تحت شبکه است که در طول 15 سال فعالیت خود توانسته است نیازهای مشتریان را به بهترین صورت ممکن برآورده کرده و رضایت آن‌ها را به‌دست آورد. جوان پردازش از برندهای صاحب نام، معتبر و شناخته‌شده در بازار ایران است. شما می‌توانید تمام امور مربوط به سیستم پیجینگ اداری خود را به متخصصان کارآمد این شرکت سپرده و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن و به بهترین نحو به شما تحویل داده می‌شود.

سؤالات متداول

کاربرد سیستم پیجینگ در اداره چیست؟

در اداره‌ها از سیستم پیجینگ برای موارد مختلفی استفاده می‌شود که از جمله آن شامل موارد زیر می‌شود:

  • پخش موسیقی
  • پخش اذان
  • پخش اعلان‌ها و هشدارها
  • استفاده در سالن‌های کنفرانس
  • استفاده در حیاط اداره
  • استفاده در سالن‌های همایش
  • و…

آیا سیستم پیجینگ قابلیت استفاده در محیط سرباز را دارد؟

بله از سیستم‌های پیجینگ می‌توان در محیط‌های سرباز اداره استفاده کرد؛ زیرا بلندگوهای این سیستم قابلیت ضدآب و ضد گرد و غبار داشته و مقاومت بالایی نیز دارند.

از چه نوع بلندگوهایی برای سیستم پیجینگ اداره می‌توان استفاده کرد؟

از انواع مختلف بلندگوها برای سیستم پیجینگ ادارات می‌توان استفاده کرد که برخی از پرکاربردترین آنها شامل میکروفون بیشیم تحت شبکه، میکروفون بیسیم آنالوگ، میکروفون تحت شبکه کله غازی و میکروفون آنالوگ کله غازی می‌شود.

آیا سیستم پیجینگ اداره‌ها قابلیت زون‌بندی دارند؟

بله سیستم‌های پیجینگ در اداره‌ها قابلیت زون‌بندی داشته و از این رو می‌توان میزان صدا و نوع صدای پخش شده در نقاط مختلف محیط را تحت کنترل قرار داد.

برای اداره‌ها کدام یک از سیستم‌های پیجینگ مناسب هستند؟ سیستم پیجینگ اداره آنالوگ یا سیستم پیجینگ اداره تحت شبکه؟

از هر دو سیستم پیجینگ می‌توان در اداره‌ها استفاده کرد؛ اما سیستم‌های پیجینگ تحت شبکه به دلیل هزینه کمتر در نصب، نگهداری آسان، قابلیت زون‌بندی، کیفیت بالا در پخش صداها، کنترل از راه دور، امکان پیج‌کردن به‌وسیله تلفن‌های رومیزی، تلفن همراه و هدفون‌ها، مدیریت آسان و دسترسی راحت‌تر به کارمندان، نسبت به سیستم‌های پیجینگ آنالوگ بهتر هستند.

از چه نوع بلندگوهایی می‌توان برای سیستم پیجینگ ادارات استفاده کرد؟

انواع بلندگوهای ستونی، سقفی و شیپوری برای ادارات کاربردی بوده و بسته به مکان مورد استفاده آنها باید از بلندگوی مناسب استفاده کرد.

بلندگوی شیپوری چه کاربردی در ادارات دارد؟

از بلندگوهای شیپوری می‌توان برای پخش صدا در حیاط اداره استفاده کرد. در واقع به دلیل پرتاب صدای بالایی که بلندگوهای شیپوری دارند، انتخاب مناسبی برای محیط‌های سرباز هستند.

از بلندگوهای سقفی توکار یا روکار استفاده کنیم؟

بسته به نوع سقف می‌توان از بلندگوهای توکار یا روکار استفاده کرد. درصورتی‌که سقف‌ها کنفی یا به‌صورت کاذب هستند، بلندگوهای سقفی توکار انتخاب بسیار مناسبی بوده و برای سقف‌های بتنی و گچی می‌توان از بلندگوهای روکار استفاده نمود.

نصب بلندگوهای روکار در سیستم پیجینگ به چه صورت است؟

بلندگوهای روکار به‌وسیله پیچ و مهره در سقف متصل می‌شوند.

برای محیط اداره به چند بلندگو نیاز است؟

انتخاب تعداد بلندگوی سیستم پیجینگ در اداره‌ها به میزان فضا بستگی دارد. تعداد بلندگوها باید به‌گونه‌ای باشد که به هنگام پخش صدا اختلالی وارد نشده و همچنین میزان صدا بسیار کم نباشد. معمولاً برای هر محیط 12 متری به 2 بلندگوی سقفی نیاز است.

ارتفاع بلندگوها از سطح زمین در اداره باید چقدر باشد؟

بهترین ارتفاع بلندگوها در محیط اداری بین 2.5 تا 3 متر است.

بهترین اندازه پیجینگ چیست؟

در حالت ایده‌آل، اندازه فایل پیجینگ باید حداقل 1.5 برابر حافظه فیزیکی شما و حداکثر تا 4 برابر حافظه فیزیکی باشد تا از ثبات سیستم اطمینان حاصل شود.

چگونه یک سیستم پیجینگ را تست کنیم؟

دسترسی صفحه‌بندی یا کد ویژگی را شماره‌گیری کنید، داشتن Butt-Sett روی بلندگوی تلفن به شما امکان می‌دهد صفحه را از طریق آن بشنوید. اگر سیگنال‌های اشغال شده دریافت کردید، پورت تعیین شده برای پیجینگ را بررسی و دستورات تعمیر و نگهداری را اجرا کنید. اگر همه از کار افتادند، یک پورت جدید اختصاص دهید یا برد معیوب را جایگزین کنید.

اندازه پیجینگ معمولی چقدر است؟

فایل پیجینگ معمولاً 1.25 گیگابایت در سیستم‌های 8 گیگابایتی، 2.5 گیگابایت در سیستم‌های 16 گیگابایتی و 5 گیگابایت در سیستم‌های 32 گیگابایتی است.

از چه پروتکل‌های در سیستم پیجینگ اداره استفاده می‌شود؟

از پروتکل‌های تحت شبکه و همچنین آنالوگ می‌توان در سیستم پیجینگ استفاده نمود که در نمونه‌های تحت شبکه یا IP پخش صدا از طریق اینترنت یا VoIP است.

هدف استفاده از سیستم پیجینگ در اداره‌ها چیست؟

یک سیستم پیجینگ امکان ارتباط یک‌طرفه را با مخاطبان زیادی فراهم می‌کند.بدون در نظر گرفتن منبع برای پخش در سیستم پیجینگ، در سیستم‌های یک‌طرفه دستورالعمل‌ها به صورت واضح و تقویت شده در سراسر محیط تحت پوشش پخش خواهد شد.

راهنمای خرید معرفی محصولات پیجینگ ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی

معرفی محصولات پیجینگ اداری

بلندگوی ستونی تحت شبکه 30 وات جوان پردازش JP WSS30

1,000,000 تومان
افزودن به سبد خرید
کد کالا: JP WSS30 D

شرکت جوان پردازش

پیشرو در صنعت سیستم های اینترکام و پیجینگ کشور

شرکت “جوان پردازش پارس سیستم آینده” با نام تجاری جوان پردازش طراح، مشاور، مجری و تولیدکننده تجهیزات مرکز تلفن، سیستم اینترکام، سیستم صوتی و پیجینگ تحت شبکه

www.javanpardazeshtele.com

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه